عنوان مرکز رشد برتر کشور به دانشگاه آزاد اسلامی رشت اختصاص یافت

عنوان مرکز رشد برتر کشور به دانشگاه آزاد اسلامی رشت اختصاص یافت

تعداد بازدید:۲۵۷
مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به‌عنوان برترین مرکز رشد کشور در ششمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی کشور شناخته شد.
عنوان مرکز رشد برتر کشور به دانشگاه آزاد اسلامی رشت اختصاص یافت

عنوان مرکز رشد برتر کشور به دانشگاه آزاد اسلامی رشت اختصاص یافت
مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به‌عنوان برترین مرکز رشد کشور در ششمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی کشور شناخته شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رشت، در ششمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی کشور، مرکز رشد واحدهای فناوری واحد رشت به‌عنوان مرکز رشد برتر کشور شناخته شد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در گفتگو با خبرنگار آنا در این خصوص اظهار کرد: پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری به‌عنوان یکی از مراکز اثرگذار در فرآیند توسعهٔ فناوری و به‌تبع آن حمایت از ایجاد اشتغال مولد، مؤثرترین مراکز در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان محسوب می‌شوند.

شهاب شریعتی افزود: ایجاد مراکز رشد فناوری به‌عنوان محیطی برای استقرار شرکت‌های کوچک و نوپای مبتنی بر دانش، می‌تواند امکان تجمیع و تعامل سازنده این واحدها با بازار و سایر مراکز تحقیقات کاربردی را فراهم کند.

وی تأکید کرد:هدف از ایجاد این مرکز رشد فراهم آوردن حمایت‌های قانونی، خدمات آموزشی و مشاوره‌ای برای تسریع فعالیت واحدهای مستقر در مرکز است تا ایده‌های نو به محصولات تجاری تبدیل‌شده و از طریق نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای فناوری بتوان روند رشد و بهبود عملکرد آنها را تسریع کرد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با برشمردن خدمات ارائه‌شده در این مرکز تصریح کرد: در اختیار قرار دادن فضای فیزیکی مناسب به‌عنوان دفترکار، حمایت‌های مالی در محدوده ضوابط موجود، خدمات آزمایشگاهی، کارگاهی و اطلاع‌رسانی با توجه به امکانات دانشگاه و ضوابط موجود، خدمات مشاوره‌ای و آموزشی مدیریتی، حقوقی، مالی، اعتباری، پروژه‌سازی و بازاریابی به‌صورت عمومی و تخصصی از جمله خدمات ارائه‌شده در این مرکز است.

شریعتی تصریح کرد: خدمات مشاوره‌ای در خصوص تعیین نام شرکت، تنظیم اساسنامه، شرکت‌نامه، پیگیری مراحل ثبت شرکت و تشکیل پرونده مالیاتی، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های عمومی و تخصصی برای هسته‌ها و واحدهای فناوری موجود و برگزاری رویدادهای علمی و شتاب‌دهنده‌ها با هدف شناساندن کسب‌وکارهای نوین از دیگر خدمات ارائه‌شده در مرکز رشد واحد رشت است.

وی با معرفی قسمتی از محصولات این مرکز بیان کرد: از جمله محصولات شرکت‌ها و هسته‌های فناوری مستقر در مرکز رشد واحد رشت می‌توان به سیستم پایلوت تصفیه پساب حاوی داروهای ضد سرطان، سیستم پایلوت استخراج کافئین از ضایعات چای، خدمات طراحی و اجرای نیروگاه‌های خورشیدی- بادی آمیخته کوچک مقیاس، دستگاه آبیاری خانگی، دستگاه احضار بی‌سیم، دستگاه کنترل دما و رطوبت، خدمات طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و پایلوت و دستگاه تشخیص خصوصیات کیفی فیزیک دانه برنج را می‌توان نام برد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت دیگر محصولات این مرکز را خدمات سنتز و تولید نانوساختارهای مغناطیسی با قابلیت کاربرد در شیمی سبز، دستگاه خاک هم‌زن (روتیواتور)، برنامه‌نویسی تحت وب در پلتفرم اندروید، خدمات طراحی و ساخت نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای تخصصی، طراحی و توسعهٔ بازی و نرم‌افزار، دستگاه اندازه‌گیری و دانه‌بندی سنگ‌های معدنی در حال استخراج، پمپ سرنگی فشار بالا، پمپ‌های پریستالتیک و تزریق فشار بالا، اپلیکیشن بازار الکترونیک محلی، تزریق پلی‌آمید، ارتش‌های زیست سازگار، تولید اسانس‌های ایرانی با کاربری صنایع غذایی و دارویی عنوان کرد.

 

کلید واژه ها: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد رشتدانشگاه آزاد اسلامی رشت


نظر شما :